Rozdíl mezi UI a UX

Rozdíl mezi UI a UX

Pokud se aspoň trochu pohybujete ve sféře web designu, tak je pravděpodobné, že jste už slyšeli termíny UI a UX. V tomto článku Vám vysvětlím, o co se jedná a jaký je mezi těmito designovými disciplínami rozdíl.

Plán tvorby webových stránek

Plán tvorby webových stránek

Úspěšným webovým stránkám předchází důkladné plánování. To není žádná novinka. Přesto ale denně vznikají projekty, jejichž zadavatelé a tvůrci nepromysleli všechny požadavky dopředu.

Když si dáte záležet na plánování a přípravě, tak si ušetříte spoustu času i peněz.

Časté důvody, proč lidé rychle opouštějí web

Časté důvody, proč lidé rychle opouštějí web

Pokud je na Vaší webové stránce zmatek a nedodržujete základní designové principy, tak je pravděpodobné, že ztrácíte návštěvníky webu. Aby se Vám to nestalo, tak při tvorbě nebo redesignu stránek dodržujte několik zásad popsaných v tomto článku.

Přistávací stránky a jejich funkce

Přistávací stránky a jejich funkce

Zvyšuje se počet lidí, kteří si uvědomují, že nejlepší způsob propagace jejich produktů je propagace přes internet. Proto je dnes poměrně složité vytvořit a spravovat úspěšnou online kampaň.

Stoupá průměrná cena za klik, průměrná cena za konverzi, za prodej.. konkurence je čím dál větší. Už si nemůžete dovolit zůstat pozadu.

Jeden ze základních způsobů, jak si ulehčit práci s prodáváním produktů a služeb online, jsou přistávací stránky. Přitom dost společností, které by mohly z přistávacích stránek těžit, je nepoužívá. Nebo je používá špatně.

Vědí Vaši návštěvníci, o čem je Váš web?

Vědí Vaši návštěvníci, o čem je Váš web?

Stalo se Vám někdy, že jste se ocitli na stránce, která nedávala žádný smysl? Nevěděli jste, o čem je, co nabízí, proč existuje? Majitelé stránky se nejspíš shodli na nějakém velice chytrém (ale nic neříkajícím) nadpisu, poté Vám podsunuli několik textů o historii jejich společnosti, a nejspíš vložili i jeden nebo dva příliš obecné obrázky.
Neudělejte stejnou chybu na svých webových stránkách.

Jak ušetřit peníze (nejen) za PPC reklamu

Jak ušetřit peníze (nejen) za PPC reklamu

Tento článek Vám pomůže pochopit, jak správně analyzovat jednotlivé metriky v PPC kampaních jako Google Adwords nebo Sklik.

Během správy PPC kampaní se lidé často setkávají s problémem, že neví, na které z mnoha metrik (míra prokliku, konverze, zařízení) je nejlepší se zaměřit. Na základě čeho můžeme tvrdit, že kampaň je úspěšná? Čtěte dál.

5 jednoduchých úprav webu, které Vám pomohou získat klienty

5 jednoduchých úprav webu, které Vám pomohou získat klienty

Všichni víme, že návštěvníci webu většinou nezůstanou na stránkách déle, než pár vteřin. Každý takový návštěvník jsou vyhozené peníze. Co tedy můžeme udělat, abychom je udrželi na stránkách, kde mohou provést požadovanou akci? V tomto článku se dozvíte, jak zjednodušit získávání klientů a prodej produktů na stránce – a neztratit přitom moc času.

Účel webových stránek

Účel webových stránek

Lidé mají dnes na Googlu možnost porovnat Vás s deseti dalšími konkurenty během pár minut. To má za následek (mimo jiné) dvě věci:

1) Vaše webové stránky nemohou být pouhá vizitka.
2) Vašim potenciálním klientům zabere nějaký čas, než se vůbec rozhodnou Vás kontaktovat.

Proto nestačí pouze mít webové stránky. Je třeba svůj web brát jako součást marketingové strategie – tedy v případě, že z něj chcete něco získat. V tomto článku Vás zkusím přesvědčit, abyste webovky nebrali jako cíl, nýbrž jako prostředek.

4 důvody, proč mít vlastní webové stránky (infografika)

4 důvody, proč mít vlastní webové stránky (infografika)

V této jednoduché infografice jsem sepsal 4 důvody, proč si myslím, že je pro Vaši službu či Váš produkt důležité, abyste měli vlastní (profesionální, samozřejmě) webové stránky. Pokud jste kdy uvažovali o tom, jestli se investice do stránek může vyplatit, čtěte dál.

Pin It on Pinterest